Statek towarowy z 22 członkami załogi zatonął u wybrzeży Japonii

Pływający pod banderą Hongkongu statek towarowy Jin Tian zatonął na wodach między Koreą Południową a Japonią i trwają działania ratunkowe.

Statek z 22 członkami załogi zatonął wcześnie w środę 110 kilometrów na zachód od odległych wysp Danjo, części prefektury Nagasaki, powiedział rzecznik japońskiej straży przybrzeżnej, potwierdzając wcześniejszy raport Kyodo News. Powiedział, że straż przybrzeżna otrzymała wezwanie o pomoc we wtorek o 23:15, dodając, że przyczyna zatonięcia jest nadal nieznana.

Statek straży przybrzeżnej Korei Południowej prowadzi w środę operację poszukiwawczą na wodach między Koreą Południową a Japonią.

Statek straży przybrzeżnej Korei Południowej prowadzi w środę operację poszukiwawczą na wodach między Koreą Południową a Japonią.Kredyt:KCG/AP

Według straży przybrzeżnej załoga Jin Tian składała się z 14 obywateli Chin i ośmiu z Myanmaru. Wsiedli na tratwy ratunkowe o 2:40 nad ranem, a statek zatonął sześć minut później, dodali.

Warto przeczytać!  Uwaga redaktora

Straż przybrzeżna południowokoreańskiej wyspy Jeju poinformowała, że ​​pięciu członków załogi zostało uratowanych przez pobliskie statki po tym, jak 6551-tonowy Jin Tian zatonął około 150 km na południe od wyspy podczas transportu drewna.

Statek japońskiej straży przybrzeżnej.

Statek japońskiej straży przybrzeżnej.Kredyt:JCG/AP

Ładowanie

Mówi się, że kapitan statku ostatni raz komunikował się ze strażą przybrzeżną przez telefon satelitarny około 2:41 rano, informując urzędników, że członkowie załogi opuszczą statek.

Nikogo nie znaleziono w trzech tratwach ratunkowych i dwóch łodziach ratunkowych przeszukanych przez załogi południowokoreańskiej straży przybrzeżnej, które przybyły później łodzią motorową.

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem zostały wydane w miejscu zatonięcia, gdzie statki i samoloty japońskiej straży przybrzeżnej szukały ocalałych z pobliskimi statkami handlowymi.

Warto przeczytać!  20-letni Brytyjczyk zmarł po tym, jak policjanci wyciągnęli jego ciało z morza w pobliżu popularnej plaży na wakacyjnej wyspie Majorce