"Szansa na to, że podpiszą się pozytywnym występem" – Chris Sutton przewiduje mecz Arsenal vs Wilki

Były napastnik Chelsea, Chris Sutton, przewidział, że Arsenal pokona Wolverhampton Wanderers 2:0 na Emirates w ostatnim meczu Premier League 28 maja.

Kanonierzy mieli niesamowitą kampanię, zajmując drugie miejsce w tabeli za Manchesterem City. Nie obyło się jednak bez rozczarowań i pomimo prowadzenia w tabeli przez 248 dni, zespół Mikela Artety nie zdołał podnieść tytułu. Niedawna seria zaledwie dwóch zwycięstw w ośmiu meczach sprawiła, że ​​wypadli z wyścigu o tytuł.

Sutton uważa jednak, że londyńczycy z północnego Londynu zostawią za sobą ostatnią słabą formę i zakończą sezon mocnym akcentem. W swojej prognozie dla BBC ekspert napisał:

„W tym meczu nie ma nic ważnego dla żadnej ze stron, ale Arsenal będzie chciał zakończyć udany sezon, dając show przed własnymi fanami. Stracili drogę w wyścigu o tytuł w ostatnich kilku tygodniach, ale to jest szansę dla nich, aby wypisać się pozytywnym występem i myślę, że właśnie to zrobią”.

On dodał:

„Dla Wilków to trochę niepokojące, że istnieją wątpliwości co do przyszłości Julena Lopetegui, ponieważ wykonał tak dobrą robotę – byli na dnie, kiedy objął stery w listopadzie. Ich sezon okazał się OK, ale może być niepewne lato w Molineux ”.

Aktualna forma Arsenalu i Wilków przed 38. kolejką

Arsenal ma 81 punktów w 37 meczach i traci osiem punktów do liderującego Manchesteru City. Przegrywają serię dwóch porażek, zmierzając do ostatecznego starcia z drużyną Juliena Lopetegui. Kanonierzy wygrali tylko dwa z ostatnich ośmiu meczów.

Tymczasem Wilki mają 41 punktów w 37 meczach. Zajmują 13. miejsce w lidze i nie wygrali w ostatnich dwóch meczach, remisując i przegrywając. Drużyna Lopeteguiego również wygrała tylko dwa z ostatnich pięciu meczów.

Zwycięstwem Kanonierzy mogą zakończyć sezon mocnym akcentem. Pomimo późnych wpadek, był to niezwykły sezon dla drużyny Mikela Artety. W zeszłym sezonie zajęli piąte miejsce, ale w tym sezonie spisali się znakomicie.

W międzyczasie Wilki mogą wyprzedzić Chelsea na 12. miejsce, jeśli odniosą nieoczekiwaną wygraną, a Blues przegra z Newcastle United w ostatnim meczu.

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda

Zdjęcie profilowe

Zdjęcie profilowe