TikTok testuje chatbota AI pod kątem wyszukiwania i odkrywania

TikTok testuje chatbota AI na wybranych rynkach. Narzędzie o nazwie Tako, oparte na sztucznej inteligencji, ma pomóc użytkownikom TikTok w wyszukiwaniu i odkrywaniu.

Dlaczego nam zależy. Google przyznało, że TikTok stanowi zagrożenie. Dlatego uważnie obserwujemy, jak TikTok podejmuje działania mające na celu ulepszenie wyszukiwania na swojej platformie, a także testuje reklamy w wyszukiwarce.

Jak to wygląda. Oto jak opisał to TechCrunch:

„Pojawi się po prawej stronie interfejsu TikTok, nad profilem użytkownika i innymi przyciskami polubień, komentarzy i zakładek. Po dotknięciu użytkownicy mogą zadawać Tako różne pytania dotyczące filmu, używając zapytań w języku naturalnym lub odkrywać nowe treści, prosząc o rekomendacje”.

Oto zrzut ekranu:

Źródło obrazu: TechCrunch

Co mówi TikTok. TikTok potwierdził, że chatbot AI jest testowany z wybranymi użytkownikami na Filipinach za pośrednictwem Twittera:

„Jesteśmy na wczesnym etapie odkrywania narzędzi chatbota z ograniczonym testem Tako z wybranymi użytkownikami na Filipinach. Tako to narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które pomaga w wyszukiwaniu i odkrywaniu na TikTok. Tako jest obsługiwane przez zewnętrznego asystenta czatu i ma na celu ułatwienie odkrywania zabawnych i inspirujących treści na TikTok. Nie ma obecnie planów na to poza tymi wczesnymi testami, ale jesteśmy podekscytowani, aby usłyszeć twoją opinię!”

Google’a Zagrożenie TikTokiem. Google ujawniło zaskakujące statystyki w zeszłym roku: 40% młodych ludzi odwiedza TikTok lub Instagram (nie Google Maps of Search), szukając miejsca na lunch. Tak twierdzi starszy wiceprezes Google, Prabhakar Raghavan, powołując się na wewnętrzne badania amerykańskich użytkowników w wieku od 18 do 24 lat. Zauważył również, że ci nowi internauci wyszukują w inny sposób.

TikTok nie jest wyszukiwarką jak Google, która przeszukuje całą sieć. TikTok jest w zasadzie wewnętrzną wyszukiwarką – taką jak YouTube, która jest często nazywana drugą co do wielkości wyszukiwarką. A ten nowy chatbot AI, jeśli zostanie wdrożony globalnie, może pozwolić użytkownikom TikTok na odkrywanie treści za pośrednictwem czatu, zamiast wpisywania w polu wyszukiwania.