„To wielka strata”: sezon The Reds wisi na włosku po łamaczu serc Highlanders

A
Ustaw mały rozmiar tekstu

A
Ustaw domyślny rozmiar tekstu

A
Ustaw duży rozmiar tekstu

Nadzieje Queensland Reds na finały spełzły na niczym, gdy Folau Fakatava – następca tronu Aarona Smitha – zdobył wspaniałą bramkę w 80. minucie i zapewnił sobie dramatyczne zwycięstwo 35:30 w Dunedin.

W zabawnym meczu pod dachem, Tom Lynagh – syn ​​byłego zdobywcy Pucharu Świata, Michaela Wallaby’ego – dał the Reds prowadzenie 28-27 w 73. minucie po rzucie karnym z dystansu.

Ale the Reds nie zdołali zakończyć meczu po lekkim uderzeniu Huntera Paisamiego po mocnym uderzeniu w obronie, które wybiło piłkę.

To pozostawiło Highlanders ostatnią szansę, ponieważ mistrzowie Super Rugby z 2015 roku przesunęli piłkę prosto z młyna.

Awans Fakatavy, żywego 23-latka, który zadebiutował w All Blacks w zeszłym roku wchodząc z ławki, który rzucił typowym dużym manekinem, oszukał Frasera McReighta i przejechał krótkim bokiem, aby strzelić zwycięską próbę i wyrzucić Smitha z boiska zwycięzca w swoim ostatnim meczu u siebie.

Zwycięstwo było drugim z rzędu późnym zwycięstwem Highlanders i utrzymało ich nadzieje na finały przez kolejny tydzień, gdy ludzie Billy’ego Harmana przesunęli się na ósme miejsce z 23 punktami.

Folau Fakatava rzuca się, by zdobyć zwycięską bramkę przeciwko Queensland Reds na stadionie Forsyth Barr, 26 maja 2023 r., w Dunedin. (Zdjęcie: Joe Allison/Getty Images)

„Co za finisz” — powiedział Harman. „Niewiarygodne, byliśmy zdesperowani, potrzebowaliśmy tego zwycięstwa.

– W szatni rozmawialiśmy o tym, że musimy dalej walczyć w drugiej połowie. Fizyczność była tam, po prostu musieliśmy wykonać i pozostać w niej i to właśnie zrobiliśmy.

„Niesamowity sposób na wysłanie „Nuggy” [Smith] w jego ostatnim meczu u siebie, ale jest to także kilka meczów finałowych innych chłopców, więc to niesamowite, że mogliśmy to zrobić dla wszystkich.

Jona Nareki Highlanders świętuje zdobycie gola w pierwszej połowie przeciwko Queensland Reds na stadionie Forsyth Barr, 26 maja 2023 r. w Dunedin. (Zdjęcie: Joe Allison/Getty Images)

Zwycięstwo zapewniłoby The Reds miejsce w finale Super Rugby, ale ich sezon wisi na włosku, mimo że zajmują siódme miejsce przed ostatnim meczem sezonu regularnego przeciwko Drua na Fidżi.

„Tam było dość szaleńczo” – powiedział McReight.

„Było wiele ruchomych części. Podziękowania dla Górali, którzy byli w stanie wykonać zadanie w odpowiednim czasie. Niestety to dla nas duża strata.

„Trudno, Fidżi na Fidżi. Ale jedyne, co nam się przydarzy, to ośmiodniowy zwrot, więc wykorzystamy ten dodatkowy dzień na regenerację, odpoczynek, przygotowanie i wykonanie pracy na Fidżi.

Więcej w przyszłości…