Toyota Innova zderzyła się z Velozem na NKVE – kierowca wydawał się zdezorientowany żółtymi liniami

Wstrząsający wypadek z udziałem dwóch minivanów miał niedawno miejsce w pobliżu zjazdu Kota Damansara na drodze ekspresowej New Klang Valley (NKVE), a incydent został zarejestrowany na wideo i szeroko udostępniony w mediach społecznościowych.

Na filmie widzimy, jak dwa zaangażowane pojazdy – Toyota Veloz i Innova – jadą za samochodem rejestrującym na autostradzie, która miała zarówno żółte, jak i białe kropkowane linie. W miarę postępu wideo widać, jak Innova zbliża się do prawej strony Veloza i zbliża się trochę za blisko dla wygody.

Zdając sobie z tego sprawę, kierowca Innova gwałtownie skręca w lewo, ale traci panowanie nad pojazdem i próbując skorygować kurs, skręca w Veloza i uderza w niego. W rezultacie Veloz zostaje wysłany w stalowe bariery, a zbliżenie się powoduje również wysłanie Innova do betonowych barier po przeciwnej stronie pasa ruchu.

Warto przeczytać!  Diplo kupuje swojemu tacie nowego Forda Raptora na Boże Narodzenie

Na podstawie obserwacji wygląda na to, że czarny samochód jest mylony z żółtą tymczasową linią. Musisz być zdenerwowany, gdy jesteś blisko tego białego samochodu

— ????? (@farhanAhmad04) 23 stycznia 2023 r

Według użytkownika Twittera @farhanAhmad04 – osoby, która opublikowała wideo – kierowca Innova wydawał się być zdezorientowany żółtymi liniami na drodze, które zwykle wskazują, kiedy pasy są tymczasowo przesuwane, aby zrobić miejsce dla projektów budowlanych. Wiadomo, że tymczasowe oznaczenia na żółto zastępują stałe białe oznaczenia w takich miejscach.

Kilku użytkowników odpowiadających na post zakwestionowało sposób ułożenia żółtych linii i powiedziało, że oni również byliby przez nie zdezorientowani. Tymczasem jeden z użytkowników zapytał, dlaczego kierowca Innova próbował wyprzedzić na lewym pasie autostrady. Jakie jest twoje zdanie na temat incydentu? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Warto przeczytać!  Recenzja: Kia EV6 GT z 2023 r. prezentuje postawę „zrób to sam”.