Twórca Władcy Pierścieni: Gollum przeprasza za „rozczarowującą” premierę

Wielu zwróciło uwagę na Władcę Pierścieni: Golluma, a po wielu opóźnieniach przygodowa gra akcji firmy Daedalic Entertainment została w końcu wydana na początku tego tygodnia. Nie poszło jednak tak, jak liczył deweloper. Tytuł był szeroko krytykowany zarówno przez krytyków, jak i publiczność, a obecnie ma szokująco niski wynik 36 w serwisie Metacritic (i 41 w przypadku wersji na PC).

W następstwie przytłaczająco negatywnego odbioru, deweloper udał się na Twittera, aby przeprosić graczy, stwierdzając, że „głęboko żałuje” stanu, w jakim gra się rozpoczęła.

„Chcielibyśmy szczerze przeprosić za rozczarowujące wrażenia, jakie wielu z was miało z Władcą Pierścieni: Gollumem po premierze” – napisał Daedalic Entertainment. „Zdajemy sobie sprawę i głęboko żałujemy, że gra nie spełniła oczekiwań, które postawiliśmy sobie lub naszej oddanej społeczności. Proszę przyjąć nasze szczere przeprosiny za wszelkie rozczarowania, jakie mogło to spowodować.

„Naszym celem jako studia i zapalonych fanów Władcy Pierścieni zawsze było opowiedzenie fascynującej i wciągającej przygody opartej na fabule. Stworzenie historii ze Śródziemiem jako naszym placem zabaw było największym zaszczytem – i największym wyzwaniem, z jakim do tej pory się zmierzyliśmy”.

Podczas gdy wiele największych problemów Władcy Pierścieni: Gollum jest wpisanych w sam projekt gry i jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek zostały uratowane, Daedalic Entertainment twierdzi, że pracuje nad naprawianiem błędów i problemów technicznych.

„W firmie Daedalic rozumiemy, że sukces gry zależy od zadowolenia i zadowolenia jej graczy” — czytamy w komunikacie dewelopera. „Naprawdę cenimy sobie wasze opinie i aktywnie słuchamy waszych głosów, czytamy wasze komentarze i analizujemy dostarczone przez was sugestie konstruktywnej krytyki.

„Nasz zespół programistów pilnie pracował nad usunięciem błędów i problemów technicznych, których doświadczyło wielu z was. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić wam łatki, które pozwolą wam w pełni cieszyć się grą”.

W naszej recenzji Władcy Pierścieni: Gollum wystawiliśmy mu notę ​​5/10. Przeczytaj pełną recenzję tutaj.

Władca Pierścieni: Gollum jest dostępny na PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Kilka słów od zespołu „Władca Pierścieni: Gollum™” pic.twitter.com/adPamy5EjO

— Władca Pierścieni: Gollum (@GollumGame) 26 maja 2023 r.