Uber pracuje nad tanimi pojazdami elektrycznymi z producentami samochodów – raport

Ubera podobno współpracuje z producentami samochodów w celu zaprojektowania tańszych pojazdów elektrycznych (EV) w ramach starań o osiągnięcie platformy zeroemisyjnej do 2040 r.

Jak donosi The Wall Street Journal, dyrektor generalny Uber, Dara Khosrowshahi, powiedział podczas wydarzenia w Szwajcarii w zeszłym tygodniu, że firma współpracuje z nienazwanymi producentami nad pojazdami elektrycznymi położonymi w centrum miasta w celu udostępniania przejazdów i dostaw.

Uber współpracował wcześniej z brytyjskim start-upem Arrival, który w grudniu 2021 r.

„Uważam, że na przykład maksymalne prędkości, które mają wiele samochodów, nie są konieczne do jazdy po mieście, która wiąże się z wspólnymi przejazdami” — powiedział Khosrowshahi.

Uber pracuje nad tanimi pojazdami elektrycznymi z producentami samochodów – raportPrototyp samochodu przylotu

„To może zmniejszyć specyfikacje, a jeśli zmniejszysz specyfikacje, możesz obniżyć ostateczny koszt”.

Warto przeczytać!  Ile jest warte przeciętne odszkodowanie za wypadek samochodowy?

Z drugiej strony, jeśli chodzi o tanie pojazdy elektryczne, pan Khosrowshahi powiedział, że Uber rozważa mniejsze pojazdy z dwoma lub trzema kołami.

“[These delivery EVs] może łatwiej przedostać się przez ruch uliczny i mieć znacznie mniejszy wpływ na środowisko, zarówno pod względem wpływu na środowisko, jak i ruchu drogowego, niż, powiedzmy, samochód dostarczający artykuły spożywcze” – powiedział Khosrowshahi.

Uber pracuje nad tanimi pojazdami elektrycznymi z producentami samochodów – raportModel Tesli 3

Uber powiedział wcześniej, że planuje przejść na całkowicie elektryczne od 2030 roku na niektórych rynkach, w tym w USA, Kanadzie i Europie. Jest to część szerszego, nadrzędnego celu, jakim jest stanie się firmą o zerowej emisji do 2040 roku.

Na froncie lokalnym firma obniżyła o połowę opłaty za usługi dla australijskich kierowców pojazdów elektrycznych do połowy 2025 r., starając się zachęcić swoich operatorów do odejścia od benzyny, oleju napędowego i hybryd.

Warto przeczytać!  Lexusa LX 2023r

Polisa jest następstwem udanego 12-miesięcznego okresu próbnego w Australii. Uber powiedział, że ruch ten jest równoznaczny z inwestycją o wartości 26 milionów dolarów w australijski rynek pojazdów elektrycznych w tamtym czasie.

Uber pracuje nad tanimi pojazdami elektrycznymi z producentami samochodów – raportMG ZS EV

Według Ubera między 1 lipca 2021 a 8 lipca 2022 roku zrealizowano ponad 378 000 podróży elektrycznych, a liczba miesięcznych podróży wzrosła w Australii prawie pięciokrotnie.

Ankieta przeprowadzona przez Ubera w 2021 roku wykazała, że ​​prawie 60 procent kierowców chce przejść na elektryczność do 2026 roku, ale tylko pod warunkiem, że będzie to bardziej opłacalne.

Dom Taylor, dyrektor generalny Uber Australia i Nowa Zelandia, powiedział w zeszłym roku, że firma „straci pieniądze” na każdej przejażdżce z opłatami za usługi za pół ceny, ale wierzy, że „korzyści” płynące z przejścia części floty firmy na energię elektryczną „będą tego warte” ”.

Warto przeczytać!  Mercedes-Benz E-Class nowej generacji złapany w ruchu w biały dzień

WIĘCEJ: Uber chce być tylko pojazdem elektrycznym do 2030 roku na niektórych rynkach
WIĘCEJ: Jak Uber naciska australijskich kierowców na elektryczność
JESZCZE: Uber zachwala ogromny wpływ na rozpowszechnienie pojazdów elektrycznych
WIĘCEJ: Uber i Arrival opracowują elektryczny pojazd do przewozu osób
WIĘCEJ: Odsłonięto elektryczny prototyp samochodu przywoławczego