Usprawnienie życia jest kluczem do spełnienia zawodowego

Kiedy urodziły się moje dzieci (3 w ciągu 19 miesięcy), jedna rzecz stała się bardzo jasna: był tylko jeden sposób, w jaki mogłabym osiągnąć wszystkie moje cele. Chciałem satysfakcjonującej, udanej kariery, z dużymi aspiracjami. Chciałam też być naprawdę szczęśliwa i obecna w życiu osobistym. Nie chciałem poświęcać kariery i nie chciałem poświęcać życia osobistego. Chciałem sukcesu i spełnienia w obu.

Łatwo jest poświęcić jedno lub drugie. Możemy spędzić życie ciężko pracując, aby osiągnąć nasze cele zawodowe kosztem naszych związków i zdrowia. Lub możemy ciężko pracować, aby być obecnym z bliskimi i w końcu zaniedbywać tę część siebie, która pragnie osiągnąć, stworzyć i zbudować coś wspaniałego (poza naszymi domami). Możliwe jest posiadanie obu. Możliwe jest posiadanie kariery, która całkowicie cię rozświetli, w której budzisz się w poniedziałkowe poranki, naprawdę nie mogąc się doczekać swojej pracy, i równoważysz to ze szczęśliwym życiem osobistym.

Ale jak?

Jak właściwie to robisz? Jak wykonujesz pracę, którą lubisz i równoważysz ją ze wspaniałym życiem osobistym, życiem, które wydaje się o wiele lepsze niż codzienna harówka? Robisz to, usprawniając swoje życie. Usprawnienie życia jest kluczem do spełnienia, zarówno osobistego, jak i zawodowego. To jest klucz do bycia w stanie naprawdę zrównoważyć swoje priorytety.

Warto przeczytać!  Chodzenie do utraty wagi | Twój 14-dniowy plan

Oto trzy sposoby na rozpoczęcie usprawniania swojego życia:

1. Bądź ze sobą szczery co do swoich prawdziwych priorytetów.
2. Stwórz miejsce na najlepsze „tak”.
3. Kontroluj kontrolowane.

Bądź ze sobą szczery co do swoich prawdziwych priorytetów. Bronnie Ware, pielęgniarka opieki paliatywnej, przeprowadziła ankietę wśród umierających. Odkryła, że ​​ludzie, którzy umierają, najbardziej żałują: „Żałuję, że nie miałem odwagi żyć życiem zgodnym ze sobą – a nie takim, jakiego oczekiwali ode mnie inni”. Po spędzeniu 19 lat pracując w służbie zdrowia, a także szkoląc setki zmotywowanych osób osiągających sukcesy, mogę śmiało powiedzieć, że jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakie możemy zrobić, jest uczciwość wobec siebie w kwestii naszych prawdziwych priorytetów. Łatwo jest dać się wciągnąć w życie, jakiego oczekuje się od ciebie. Wolność i spełnienie wynikają z uczciwości wobec siebie w kwestii tego, co jest dla nas najważniejsze, i pozwolenia sobie na ograniczenie (lub wyeliminowanie) działań, które nie są zgodne z naszymi prawdziwymi priorytetami.

Warto przeczytać!  Wiodące firmy zajmujące się przetwarzaniem w chmurze dla szpitali

Stwórz miejsce na najlepsze „tak”. Z natury wielu pracowników służby zdrowia jest opiekunami i opiekunami. Ludziom takim jak my łatwo może się podobać innym i dawać z siebie wszystko kosztem własnego zdrowia i szczęścia. Możemy z łatwością prowadzić „reaktywne” życie – w którym nieustannie mówimy „tak” planom innych ludzi w stosunku do nas. Spełnienie ma miejsce, gdy przechodzimy w tryb proaktywny zamiast reaktywnego. Tryb proaktywny wymaga od nas decydowania, kim chcemy być – i na co chcemy spędzać czas. W trybie proaktywnym jesteśmy intencjonalni. Decydujemy o tym, czego pragniemy w przyszłości – a następnie podejmujemy decyzje w oparciu o to, czego nasi przyszli ja chcieliby, abyśmy robili. Stajemy się bardzo świadomi tego, czemu mówimy „tak” – i uczymy się mówić „nie” niektórym rzeczom, aby stworzyć przestrzeń dla najlepszych „tak”.

Kontroluj kontrolowane. W ostatnich latach pracownicy służby zdrowia stanęli w obliczu bezprecedensowego poziomu stresu i wyczerpania. Jak zbudować satysfakcjonującą karierę w służbie zdrowia w burzliwych czasach i sytuacji, które wymykają się spod kontroli?

Warto przeczytać!  Jak czerpać korzyści z CBD bez narażenia na THC

Możemy to zrobić, będąc bardzo świadomym tego, co wkładamy do naszych umysłów. Możemy skrócić czas spędzony na rozmyślaniu nad tym, czego nie możemy kontrolować, i zamiast tego skupić się na kontrolowaniu tego, co można kontrolować.

Chociaż nie możesz kontrolować słów ani działań innych ludzi, możesz kontrolować siebie. Możesz wybrać priorytety swojego życia, kiedy odchodzisz od działań, które nie są zgodne z tym, co jest dla Ciebie najważniejsze i na czym koncentrujesz swój czas.

Skoncentruj swoje życie na optymalizacji tego, co możesz kontrolować – siebie. Możesz prowadzić usprawnione życie, życie skoncentrowane na twojej prawdziwej misji. Możesz robić to, co jest dla Ciebie najważniejsze, budować karierę i życie pełne celu i spełnienia bez długotrwałego wypalenia. I to jest całkiem niesamowite.

Kerry Petsinger jest fizjoterapeutką i można się z nią skontaktować na jej stronie zatytułowanej Kerry Petsinger.

poprzedni