Uważaj, Hoko. Wypróbowałem nowe buty do chodzenia i joggingu Nike i to jest jak poduszka

Dzięki Well+Good SHOP nasi redaktorzy wykorzystują swoje wieloletnie doświadczenie, aby wybierać produkty (od produktów do pielęgnacji skóry po produkty do pielęgnacji ciała i nie tylko), które z pewnością pokochasz. Podczas gdy nasi redaktorzy niezależnie wybierają te produkty, dokonanie zakupu za pośrednictwem naszych linków może przynieść Well+Good prowizję. Szczęśliwe zakupy! Przeglądaj SKLEP

Czy masz czasem wrażenie, że produkt jest stworzony dla Ciebie? Cóż, w przypadku nowego hybrydowego buta do joggingu i chodzenia Nike Motiva, właściwie został on stworzony dla mnie.

A przynajmniej ludzie tacy jak ja. Według Nike jestem totalnie przeciętny. Tak, tak, jestem szczególnym płatkiem śniegu człowieka. Ale jeśli chodzi o moje bieganie, byłem zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że moje tempo faktycznie mieści się w średnim tempie kobiet korzystających z Nike Run Club, które wynosi około 13 minut na milę – tempo, które wielu uznałoby za „wolne”.

Nauczyłem się biegać dzięki aplikacji Nike Run Club, która oferuje serię biegów z przewodnikiem dla początkujących, zatytułowanych „Pierwszy bieg”, „Drugi bieg”, „Pierwszy długi bieg” i tak dalej. Refren pierwszego biegu to jechać wolno. O wiele wolniej, niż myślisz, że powinieneś jechać. Aplikacja nauczyła mnie, że bieg powinien z czasem narastać, zaczynając powoli, osiągając wysokość przelotową i kończąc z pewną prędkością. Co sprawia, że ​​ta 13-minutowa mila to mniej więcej średnia między moim naprawdę wolnym tempem początkującego a moim szybszym tempem środkowym i końcowym.

Może więc nie powinno dziwić, że inni użytkownicy aplikacji do biegania Nike i ja mamy ze sobą wiele wspólnego pod względem tempa, ponieważ wielu z nas nauczyło się biegać, korzystając z tego samego programu opracowanego z myślą o początkujących biegaczach.

Ale tak naprawdę była to nowość dla firmy Nike, która po zapoznaniu się z tymi danymi o wszystkich wolnych biegaczach postanowiła przyjrzeć się przebiegowi tych zarejestrowanych mil. Okazuje się, że wielu użytkowników Nike biega tak samo jak ja, a wielu z nich robi kombinację biegu, truchtu i marszu. Firma Nike zdecydowała się więc przeprowadzić ankietę wśród użytkowników aplikacji, aby dowiedzieć się, w jaki sposób dany but może zaspokoić ich specyficzne potrzeby. Przeprowadzili wywiady z 1000 kobiet, które były typowymi 13-minutowymi biegaczami i dowiedzieli się, że „wygoda jest królem, aw tym przypadku królową” – mówi Well+Good Domonique Debnam, starszy dyrektor Nike ds. męskiego i damskiego obuwia do fitnessu i tenisa . „Spędziliśmy dużo czasu [trying to understand] hej, co zachęca Cię do wyjścia na inny rodzaj spaceru, biegania lub joggingu? Jakie są rzeczy, które przeszkadzają Ci to zrobić? I w jaki sposób obuwie może naprawdę wspierać Cię w tej podróży i jakie są Twoje cele?”

Zdjęcie: Nike

Nike Motiva — 110,00 USD

Najlepszy dla: Ruchy o niskiej intensywności, takie jak spacery i jogging.
Poziom poduszki: Wysokie, z pluszowymi materiałami i poduszkową podeszwą
Cechy: Przesadny rocker, szersza przednia część buta i gumowy spód z „komfortowymi nacięciami”
Opcje kolorów: Dwa

Wszechstronne na tyle, by chodzić i biegać Miękkie i amortyzowane Szykowny i odważny wygląd Lekkie, ale wspierające Przesadny rocker wymaga przyzwyczajenia

Nike ma już mnóstwo opcji butów do biegania, od minimalistycznej linii Nike Free, przez neutralną ostoję Pegasus, po Infinity React i Invincible, które mają większą amortyzację i wsparcie. Ale wydawało się, że w jego arsenale brakuje buta, który mógłby wspierać aktywność hybrydową, taką jak biegi lub biegi takie jak moje, które zaczynają się bardzo wolno i stają się szybsze. Dlatego postanowiono zaprojektować but, który „zaspokoi lukę, która naszym zdaniem istnieje na rynku i zapewni [users] dzięki produktowi, który został specjalnie zaprojektowany, aby wspierać te wolniejsze ruchy” – mówi Debnam.

Ta luka rynkowa to taka, w którą inne firmy już się tłoczą. Buty z maksymalną amortyzacją, takie jak Hokas, w ostatnich latach eksplodowały popularnością.

powiązane historie

Odpowiedź Nike’a? Nike Motiva, buty zaprojektowane specjalnie do ruchu o mniejszej intensywności, które wydają się być wejściem marki do świata butów do chodzenia/biegania z grubą podeszwą. Model Motiva ma przesadnie wyprofilowaną podeszwę, szerszą przednią część stopy, wyższą, miękką podstawę, „komfortowe rowki” na spodzie i super miękkie materiały. Chociaż został zaprojektowany dzięki spostrzeżeniom kobiet, istnieje również wersja dla mężczyzn. Styl damski występuje w nieoczekiwanej kolorystyce jasnoszarej z neonowymi zielonymi detalami, która wygląda jednocześnie szykownie i odważnie. (Istnieje również opcja gorącego różu.)

Zbliżenie na kobiece stopy noszące szare, białe i zielone tenisówki.
Zdjęcie: Rachel Kraus

Jak się czują buty Nike Motivas

Kiedyś miałam parę puchowych kapci, co oznaczało, że dosłownie miałam poduszki na nogach. Buty Nike Motiva są najbliższe temu odczuciu, z wyjątkiem tego, że podstawa ma o wiele więcej wsparcia. Są miękkie i puszyste i nie mogę się doczekać, kiedy je założę. Jestem dziewczyną, która lubi mieć jak najwięcej swobody w palcach, więc to wiele mówi.

Przyzwyczajenie się do „przesadnego rockera” wymagało trochę czasu, ale doszedłem do jego sprężystości. Czasami muszę kopnąć piętę do tyłu, aby upewnić się, że zajmuje miejsce w sposób, w jaki but chce prowadzić moją stopę. Ale najwyraźniej wszystko to ma na celu uczynienie chodzenia bardziej komfortowym.

„Odkryliśmy, że spacerowicze lub ci, którzy wykonują ruchy w wolniejszym tempie, mają większą tendencję do uderzania piętą” – mówi Debnam. „Oznacza to, że najpierw schodzą na ziemię na pięcie. Dlatego zaprojektowaliśmy ten but w wyjątkowy sposób, aby ułatwić Ci stopa i pięta na ziemię, płynnie popchnąć cię do przodu na śródstopie, a następnie cię dopaść na przednią część stopy, aby zrobić następny krok. [It’s] ta geometria rockera, która pomoże ci popchnąć cię do przodu i sprawi, że będziesz się dalej poruszać. ”

Kobieta w białym kapeluszu, zielonej koszulce z żółtym logo Nike, czarnych legginsach, białych rurkach i szarych, białych i zielonych tenisówkach stoi przed zieloną winoroślą z żółtymi kwiatami.
Zdjęcie: Rachel Kraus

Jednym z moich ulubionych aspektów butów jest to, że są one przeznaczone zarówno do chodzenia, jak i joggingu. Czasami, gdy po biegu robię spacer w celu odprężenia, martwię się, że powinienem zmienić buty do biegania na inną parę tenisówek, aby nie zniszczyć podeszwy przeznaczonej do biegania, a nie do chodzenia. To oczywiście nie jest problem z Motiva, ponieważ jest zbudowany do obu czynności.

„Wyższa wysokość stosu na podeszwie środkowej zapewni ci duży komfort” — mówi Debnam. „Upewnij się, że masz płynną jazdę, zapewnij to przejście, a wtedy guma na spodzie zapewni ci wsparcie, którego potrzebujesz i trwałość, dzięki czemu produkt przetrwa, gdy jesteś poza domem i wykonujesz te ruchy w kółko”.

Para butów do tenisa widziana od spodu, ukazująca neonowo zieloną podeszwę z dużą ilością rowków.
Zdjęcie: Nike

Kiedy biegnę szybciej, but też nie ugrzązł. Debnam mówi, że to dlatego, że został zaprojektowany tak, aby był lekki i wspierał.

Naprawdę, Motiva polega na elastyczności. Decyzja firmy Nike o stworzeniu tego buta odzwierciedla zmiany w sposobie, w jaki ludzie wybierają ruchy ciała: wolno, szybko, pomiędzy lub cokolwiek, co jest dla nich dobre danego dnia. Nie chodzi o osiągnięcia czy czasy, szybsze kilometry czy dłuższe biegi. Przede wszystkim chodzi o to, żeby się tam dostać i mieć do tego wygodne narzędzia.