Varner III strzela do dwóch orłów, aby poprowadzić w LIV DC

Harold Varner III prowadzi dwoma strzałami po pierwszej rundzie w LIV DC w Waszyngtonie; Mistrz PGA Brooks Koepka na poziomie równym po strzeleniu otwarcia 72; obrońca tytułu Open, Cameron Smith, zremisował na trzecim miejscu z czterema poniżej; Varner szuka pierwszego zwycięstwa LIV i pierwszego zwycięstwa od lutego 2022 r

Ostatnia aktualizacja: 27.05.23, 12:19

Harold Varner III z RangeGoats GC prowadzi w Waszyngtonie

Harold Varner III wykonał dwa orły w drodze do 8-latków poniżej 64 lat w Trump National Golf Club w Waszyngtonie, aby objąć prowadzenie w pierwszej rundzie ostatniego turnieju LIV Golf.

Varner ma dwa przewagi nad Jamesem Piotem (6-poniżej 66 lat), a grupa zajmująca trzecie miejsce w wieku 4-poniżej 68 lat to Cameron Smith z Australii, Mito Pereira z Chile, Kevin Na i Andy Ogletree.

Varner otworzył swoją rundę bogeyem na czwartym dołku par 3, ale szybko go zignorował. Po tym, jak birdie przywrócił go do równowagi, wykonał orzeł-dwa na dziewiątym dołku 317 jardów, par-cztery.

Jego drugi orzeł pojawił się cztery dołki później na 13. dołku par-5. Podążył za tym z dwoma birdie za cztery poniżej rundy w trzech dołkach. Podniósł birdie na ostatnich dwóch par-piątek (nr 18 i 3), aby nadać tempo.

Świergot Ze względu na Twoje preferencje dotyczące zgody nie możesz tego zobaczyć Opcje prywatności

32-letni Varner szuka swojego pierwszego zwycięstwa na finansowanym przez Arabię ​​Saudyjską torze LIV. Do tej pory miał świetną karierę i w tym sezonie zajął 29. miejsce zarówno w The Masters, jak i PGA Championship, ale ostatnie zwycięstwo odniósł w lutym 2022 r. w Saudi International podczas Asian Tour.

Piot i Ogletree to byli amerykańscy zwycięzcy wśród młodszych zawodowców, którzy chcą zaznaczyć swoją obecność w nowicjuszskiej lidze PGA Tour. Piot miał w piątek siedem birdie i jednego boge, podczas gdy Ogletree miał pięć birdie i jednego boge.

Dustin Johnson i Patrick Reed znaleźli się wśród nazwisk remisujących z trzema poniżej 69 lat, podczas gdy między innymi Bryson DeChambeau i Hiszpan Sergio Garcia strzelili dwa poniżej 70.

Brooks Koepka, który w niedzielę zdobył swój piąty główny tytuł w karierze na mistrzostwach PGA, otworzył parzystą parą 72.

Phil Mickelson jest na 44. miejscu po otwarciu dwóch powyżej 74.

Varner’s RangeGoats GC remisuje z Iron Heads GC o prowadzenie w konkursie drużynowym z wynikiem poniżej 10. Varner, Talor Gooch (70) i ​​belgijski Thomas Pieters (72) mieli swoje wyniki w RangeGoats, podczas gdy Iron Heads byli napędzani przez kapitana Na, Scotta Vincenta z Zimbabwe (69) i Danny’ego Lee z Nowej Zelandii (69).