Wielka Brytania ogłasza 150 milionów funtów na poprawę usług w zakresie zdrowia psychicznego

Nowe fundusze mają na celu zapewnienie ludziom opieki w zakresie zdrowia psychicznego w bardziej odpowiednich warunkach poza A&C. Źródło: Chokniti Khongchum z Pixabay.

Brytyjski Departament Zdrowia i Opieki Społecznej przeznaczył 150 milionów funtów na finansowanie rządowe na reagowanie na kryzysy związane ze zdrowiem psychicznym oraz usługi pilnej i pilnej pomocy w nagłych wypadkach.

Nowe finansowanie, które jest ważne do kwietnia 2025 r., ma na celu zapewnienie ludziom opieki w zakresie zdrowia psychicznego w bardziej odpowiednich warunkach poza pogotowiem ratunkowym, zmniejszając w ten sposób presję na NHS.

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak powiedział: „Ludzie w kryzysie zdrowia psychicznego zasługują na współczującą opiekę w bezpiecznych i odpowiednich warunkach. Zbyt często trafiają na pogotowie ratunkowe, kiedy powinni być leczeni specjalistycznie gdzie indziej.

Warto przeczytać!  Zoptymalizuj kolekcje pacjentów: 5 kroków, aby wydawać mniej i zbierać więcej

„To ważne finansowanie zapewni, że otrzymają potrzebną pomoc, jednocześnie zmniejszając presję na oddziały ratunkowe i zwalniając czas personelu – co jest ogromnym priorytetem dla rządu tej zimy”.

Z całkowitego finansowania planowane jest 7 milionów funtów na zakup do 100 nowych karetek zdrowia psychicznego.

Pozostałe 143 miliony funtów zostaną wykorzystane na 150 nowych projektów, których celem jest poprawa i rozszerzenie zakresu przestrzeni zapewniających opiekę i wsparcie osobom doświadczającym kryzysu psychicznego.

Niektóre z nowych projektów obejmują środki zapobiegawcze, w tym poprawę przestrzeni sanktuariów i środowiskowych placówek zdrowia psychicznego.

Obejmie również ponad 30 programów zapewniających kawiarnie kryzysowe, domy kryzysowe i inne podobne bezpieczne przestrzenie oraz ponad 20 nowych lub ulepszonych miejsc bezpieczeństwa opartych na zdrowiu.

Warto przeczytać!  Koncentratory tlenu i ich znaczenie w czasie pandemii Covid-19

Sekretarz ds. Zdrowia i opieki społecznej w Wielkiej Brytanii, Steve Barclay, powiedział: „Ponieważ systemy opieki zdrowotnej stoją tej zimy przed ogromnymi wyzwaniami związanymi ze wzrostem grypy, trwającymi przypadkami COVID-19 i wpływem pandemii, musimy zapewnić, że ludzie nadal otrzymują odpowiednią specjalistyczną opiekę” .

„Te dedykowane obiekty zapewnią pacjentom doświadczającym kryzysu psychicznego odpowiednią opiekę, której potrzebują, jednocześnie zwalniając dostępność personelu, w tym na oddziałach ratunkowych”.

Ponadto fundusze zostałyby wykorzystane na ulepszenie NHS 111 i kryzysowych linii telefonicznych.