Wikingowie mają wyróżniającą się obronną „bierkę szachową”

8 stycznia 2023; Chicago, Illinois, Stany Zjednoczone; Cornerback Minnesota Vikings Patrick Peterson (7) świętuje przechwyt z kolegami z drużyny podczas drugiej kwarty przeciwko Chicago Bears na Soldier Field. Obowiązkowe źródło: Daniel Bartel-USA TODAY Sports

Minnesota Vikings 2023 będą starali się oczyścić grzechy obrony z 2022 roku we wrześniu, zadanie polegające na przeciągnięciu grupy z 30. miejsca na punkty co najmniej do środka stawki.

Wikingowie mają wyróżniającą się szachową obronę

Oczywiście byłoby wspaniale, gdyby Minnesota zorganizowała pełny zwrot w obronie, ale bardziej rozsądne byłoby oczekiwanie małych kroczków.

Po drodze jeden człowiek będzie służył jako „piłka szachowa” do reformacji defensywnej – obrońca Briana Asamoaha.

Wyróżniająca się obrona
25 września 2022; Minneapolis, Minnesota, USA; Minnesota Vikings linebacker Brian Asamoah II (33) w akcji przeciwko Detroit Lions podczas meczu na US Bank Stadium. Obowiązkowe źródło: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

I to nie VikingsTerritory nazywa Asamoah figurą szachową; jest to w szczególności sztab trenerski Wikingów i trener pomocników Mike Siravo. Nowy trener Wikingów nazwał Asamoaha „utalentowanym sportowcem” w tym tygodniu i powiedział, że „wnosi nierealną energię”.

Siravo kontynuował: „To jedna z tych figur szachowych, którą zobaczysz na całym boisku. Mógł się spieszyć, mógł upaść, mógł robić wiele różnych rzeczy. Jest wystarczająco wysportowany, by grać mężczyznę.

Oficjalnie czas na Briana Asamoaha
4 grudnia 2022; Minneapolis, Minnesota, USA; Obrońca Minnesota Vikings, Brian Asamoah II (33), przeskakuje nad stosem świętowania pod koniec czwartej kwarty po przechwyceniu przez bezpieczeństwa Camryna Bynuma (24) rozgrywającego New York Jets, Mike’a White’a (5), który przypieczętował zwycięstwo na stadionie US Bank. Obowiązkowe źródło: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Asamoah jest wstępnie zaplanowany do roli startera w 2023 roku, w swojej drugiej kampanii w zawodowcach. Wydaje się, że po drafcie NFL 2023 absolwent Oklahomy jest kolejnym zawodnikiem w nowej obronie Briana Floresa. Minnesota nie wybrała żadnych pomocników podczas imprezy; w rzeczywistości był to pierwszy w 62-letniej historii Wikingów, w którym franczyza nie wybrała żadnego linebackera i żadnego ofensywnego liniowego.

Grupa LB czuje się zmniejszona lub zmniejszona, ponieważ długoletni wiking Eric Kendricks wyjechał w marcu do Los Angeles Chargers, franczyzy sąsiadującej z jego uczelnią na UCLA. Kendricks rozpocznie w Los Angeles, podczas gdy Wikingowie złagodzą życie bez niego po raz pierwszy od 2014 roku. Kendricks był uczciwą ofiarą czapki, która nie była warta swojej sporej ceny w iteracji Wikingów w 2023 roku.

Główny trener Minnesota Vikings, Kevin O’Connell, przedstawił nowego koordynatora obrony Briana Floresa z TCO Performance Center 15 lutego 2023 r. Flores był trenerem New England Patriots, Miami Dolphins i Pittsburgh Steelers, zanim dołączył do Vikings w 2023 r.

Asamoah nie grał zbyt wiele jako debiutant – 119 pstryków w obronie – ale kiedy już to robił, naśladował maszynę siejącą spustoszenie. Wymusił niezapomnianą fuszerkę i zgarnął ją, by odzyskać siły podczas meczu z New York Giants. Minnesota wygrała po bramce z gry, a obrót Asamoah był istotnym powodem. Brał także udział w 285 grach drużyn specjalnych, obok Josha Metellusa i Krisa Boyda jako głównych wykonawców.

W tym tygodniu Alex Ballentine z Bleacher Report nazwał jednego gracza z każdej drużyny „najpilniej strzeżoną tajemnicą”, a Asamoah zdobył tytuł dla Minnesoty. „Wikingowie najwyraźniej wierzą, że Asamoah będzie w stanie wkroczyć do początkowej roli w tym sezonie. Wypuścili Kendricksa i podpisali kontrakt tylko z Troyem Reederem, który wkrótce skończy 29 lat, który był rezerwowym obrońcą dla Chargers w zeszłym roku, aby go zastąpił.

„Asamoah będzie miał każdą okazję, by objąć początkową rolę, aw zeszłym sezonie błysnął umiejętnością bycia atutem dla obrony Wikingów” – podsumował Ballentine.

Najlepiej strzeżona tajemnica. Szachy. Utalentowany sportowiec. Nierealna energia — To był dobry tydzień dla Asamoah.

Szokująco wydany 5-krotny All-Pro WR

Dustin Baker jest politologiem, który w 2007 roku ukończył University of Minnesota. Subskrybuj jego codzienny kanał YouTube, VikesNow. Prowadzi podcast z Bryantem McKinnie, który jest emitowany w każdą środę z Raunem Sawhem i Salem Spice. Jego obsesja na punkcie wikingów sięga 1996 roku. Na liście winnych przyjemności znajdują się: Lody z masłem orzechowym, „Rodzina Soprano”, Basset Hounds i The Doors (zespół).

Wszystkie statystyki dostarczone przez Pro Football Reference / Stathead; wszystkie informacje umowne dostarczone przez OverTheCap.com.