Will Ferrell negocjuje rolę legendy NFL, Johna Maddena, w filmie MADDEN Davida O. Russella

Willa Ferrella prowadzi rozmowy, by wcielić się w rolę legendy NFL Johna Maddena w nowym filmie sportowym pt Szalećktórego reżyserem jest Davida O. Russella (Amerykański pośpiech, Amsterdam, Wojownik). Wiesz co? Całkowicie widzę Ferrella grającego w Maddena! To świetny casting, jeśli ostatecznie sfinalizuje transakcję!

Fabuła filmu „rozwija się wokół legendarnego ognistego trenera po jego odejściu z NFL, gdy łączy siły z Electronic Arts, by stać się mało prawdopodobnym współtwórcą pionierskiej serii gier wideo”.

Współpraca między Johnem Maddenem a Electronic Arts (EA) rozpoczęła się pod koniec lat 80., kiedy EA zwróciło się do Maddena z prośbą o stworzenie piłkarskiej gry wideo. Madden, który wycofał się z coachingu w 1979 roku i stał się bardzo szanowanym komentatorem NFL, zgodził się pracować nad grą, wnosząc do projektu swoją rozległą wiedzę i pasję do piłki nożnej.

Pierwsza gra z serii, John Madden Football, została wydana w 1988 roku na różne platformy komputerowe. Został opracowany przez Electronic Arts (EA) i zaprojektowany przez Tripa Hawkinsa, przy pomocy wiedzy i wskazówek samego Johna Maddena. Gra wprowadziła wiele przełomowych funkcji, w tym 11-osobowe drużyny, realistyczną mechanikę rozgrywki i szczegółową grafikę, które wyznaczają nowy standard sportowych gier wideo.

W 1993 roku seria przeszła znaczącą ewolucję wraz z wydaniem „Madden NFL ’94”. W tej części wprowadzono korzystanie z oficjalnych licencji drużyn i zawodników NFL, wprowadzając do gry prawdziwe nazwy drużyn, nazwiska graczy i dokładne składy drużyn.

Seria Madden utrzymała dominację na rynku gier sportowych, konsekwentnie sprzedając się w milionach egzemplarzy każdego roku. Rozszerzyła swoją obecność na różne platformy do gier, w tym konsole, urządzenia przenośne i telefony komórkowe. Gry stały się również platformą dla zawodów e-sportowych, a turnieje Madden NFL przyciągają oddaną rzeszę fanów i profesjonalnych graczy.

Byłem wielkim fanem gier Madden i podobało mi się zaangażowanie Johna Maddena, który wyobraził sobie ten program jako narzędzie do nauczania i testowania zagrań. W 2012 roku powiedział, że Madden NFL to „sposób, w jaki ludzie mogą nauczyć się gry [of football] i uczestniczyć w grze na dość wyrafinowanym poziomie”.

Scenariusz do filmu został napisany przez Cambrona Clarka i znalazł się na Czarnej liście najlepszych niezrealizowanych scenariuszy w zeszłym roku. Mam nadzieję, że zobaczymy Ferrella w roli Maddena!

źródło: termin