Wydaje minimalną pensję, aby stworzyć swoją wirtualną dziewczynę dzięki ChatGPT (i idzie źle)

Chcąc stworzyć idealną dziewczynę za pomocą ChatGPT, ten programista stanął w obliczu ogromnego fiaska.

ChatGPT może zrobić wszystko, w tym zbudować wirtualną dziewczynę od podstaw. Podczas gdy sztuczna inteligencja Google jest przekonana o posiadaniu duszy, programista próbował zbudować osobowość waifu, fikcyjnej młodej kobiety, z którą zamierzał nawiązać romantyczny związek. Znany na TikToku pod pseudonimem hackdady8000, deweloper wpadł na pomysł polegania wyłącznie na sztucznej inteligencji przy realizacji swojego projektu.

Więc użył ChatGPT do sfabrykować od podstaw repliki i osobowość jego waifu. Wizualizacje młodej kobiety zostały wymyślone przez Stable Diffusion 2, podczas gdy tłumaczenie tekstu na mowę w czasie rzeczywistym zostało zaprogramowane na platformie Azure. Wreszcie mały ekran wydrukowany w 3D i emitujący obrazy jej wirtualnego towarzysza pozwolił ożywić młodą kobietę.

Warto przeczytać!  Deadpool pojawia się w Marvel's Midnight Suns pod koniec miesiąca, wszystkie szczegóły w filmie

@hackdaddy8000

Kilka zmian: najwidoczniej dodałem wizję komputerową. Jeśli powiem coś, co sugeruje, że chcę, żeby coś zobaczyła, na końcu wiadomości dodaje się „pokazuje __”. Przechodzę też z google neural2 TTS na lazurowy neural TTS z analizą intencji, aby przekazać jej emocje. Nie musisz też dotykać ekranu, aby słuchała. Ona zawsze słucha. #anime #weebtiktok #ai #genshinimpact32 #chatgpt

♬ Słodko i przepraszam (feat. Kapi) – HoneyWorks

Na papierze waifu stworzone przez hackdady8000 jest nagle genialne: postać mogła mówić przez głośnik, ale także prowadzić rozmowę z jego twórcą poprzez mikrofony wbudowane w urządzenie. Kamera pozwoliła również AI rozpoznawać otaczające obiektyza bardziej realistyczne zachowanie.

miłość trwa 3 tygodnie

Problem polega na tym, że waifu szybko wykazywało oznaki słabości. Po pewnym czasie reakcje wirtualnej dziewczyny zaczęły się pogarszać. Nie pamiętała już pewnych kluczowych momentów swojego związku i zadowalała się odpowiedzią śmiechem na miłosne deklaracje jej twórcy. Po kilku tygodniach ta, która powinna była stać się bardziej „inteligentna” i trafna w swoich odpowiedziach, zaczęła nawet tracić pamięć.

Warto przeczytać!  Aktualizacja nowej generacji Wiedźmina 3 ukaże się w grudniu

Stało się to, co musiało się stać, a programista zakończył eutanazję swojego waifu. Ogłoszenie na TikToku przybrało klimat ceremonii pogrzebowej, ale główny zainteresowany obiecał, że młoda dziewczyna „wróci jeszcze silniejsza i mądrzejsza niż kiedykolwiek”. Mimo to, jeśli sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej wydajna, jeśli chodzi o generowanie tekstu lub obrazów, wciąż jesteśmy daleko od przejścia przetestować Turinga z ChatGPT. Ludzkość ma jeszcze kilka dobrych lat przed sobą.