XFJEOVKP | TA STRONA INTERNETOWA JEST WINNA NIELEGALNEGO SKRAPOWANIA TREŚCI

Nissan wycofuje ponad 700 pojazdów elektrycznych LEAF z powodu korozji przewodów hamulcowych.

25 maja 2023 r. — Nissan wycofuje ponad 700 samochodów LEAF z powodu wycieku płynu hamulcowego i wydłużania drogi hamowania.

Pojazdy elektryczne Nissan LEAF 2023 mogą mieć prawe przewody hamulcowe, które zostały uszkodzone i mogą skorodować.

Korozja może spowodować wyciek płynu hamulcowego z otworu w przewodzie hamulcowym.

W styczniu technik Nissana odkrył uszkodzenie zespołu prawego przewodu hamulcowego montowanego w Nissanie LEAF z 2023 roku.

Nissan wraz z dostawcą zbadali 975 zespołów hamulcowych i odkryli uszkodzenia 25 prawych przewodów hamulcowych na zakręcie połączenia siłownika. Ponadto Nissan przeprowadził kontrolę stoczniową 395 pojazdów i zgłosił pięć z porysowanymi lub uszkodzonymi przewodami hamulca po prawej stronie.

„Dochodzenie przeprowadzone przez dostawcę wykazało, że do wyrównania przewodu hamulcowego z przyrządem do gięcia rur zastosowano niewłaściwe narzędzia. Ponieważ przewód hamulcowy był źle wyrównany, oprzyrządowanie zaciskało rurę w niewłaściwej pozycji i powodowało zadrapania, a w niektórych przypadkach odkształcenie rury na wygięcie siłownika”. — Nissana

Nissan przeprowadził testy skuteczności hamulców i inżynierowie doszli do wniosku, że kierowca modelu LEAF może bez ostrzeżenia doświadczyć problemów z hamowaniem.

Nissanowi nie są znane żadne gwarancje, roszczenia z tytułu wypadku lub obrażeń związane z problemem wycieku płynu hamulcowego.

W przypadku utraty wystarczającej ilości płynu hamulcowego kierowcy Nissana LEAF mogą zobaczyć lampki ostrzegawcze hamulców.

Pisma o wycofaniu Nissana LEAF zostaną wysłane pocztą 7 lipca 2023 r., a dealerzy prawdopodobnie wymienią prawe przewody hamulcowe.

Właściciele Nissana LEAF mogą zadzwonić pod numer 800-867-7669 i skorzystać z numeru PC976.