Zdjęcia do „Thunderbolts” Marvela opóźnione przez strajk scenarzystów

Strajk scenarzystów WGA wciąż trwa iw tym momencie zaczyna wpływać na początek wielu różnych hollywoodzkich produkcji. W Marvelu spowodowało to już opóźnienie w kręceniu Blade’a, a teraz podobna pauza została umieszczona w Thunderbolts.

Pisarze aktywni w strajku domagają się między innymi lepszych płac, lepszych warunków pracy i ochrony przed zastąpieniem lub zmniejszeniem ich ról przez narzędzia do pisania AI, takie jak ChatGPT. W chwili pisania tego tekstu ich żądania nie zostały spełnione, a strajk nie wykazuje oznak spowolnienia.

Thunderbolts zagra Sebastian Stan jako Winter Soldier, Hannah John-Kamen jako Ghost, Wyatt Russell jako agent USA, Julia Louis-Dreyfus jako Valentina Allegra de Fontaine, Florence Pugh jako Black Widow, David Harbor jako Red Guardian i Olga Kurylenko jako Tyran. Podąża za zespołem zreformowanych złoczyńców, którzy łączą siły, by pracować dla rządu. Prace nad filmem trwały co najmniej od 2022 roku. Początkowo do napisania wstępnego scenariusza zatrudniono Erica Pearsona, ale Lee Sung Jin dołączył do nich w marcu 2023 roku. Ale dzięki strajkowi scenarzystów żadna dodatkowa praca nie może obecnie zrobić na skrypcie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Każdy film Marvela, jaki kiedykolwiek powstał, uszeregowany od najgorszego do najlepszego

To nie jest tylko problem Marvela. Oczywiście strajk obejmuje całą branżę, w tym konkurentów Marvela w DC. W rzeczywistości podczas przemówienia inauguracyjnego na uniwersytecie w Bostonie wybuchły śpiewy, gdy przemawiał szef Warner Bros. Discovery, David Zaslav. Przyłączyła się cała sala studentów, krzycząc „Płać swoim pisarzom!”

Jest mało prawdopodobne, że cała ta sprawa zostanie rozwiązana w najbliższym czasie, ale chcielibyśmy się co do tego mylić. Obecnie Thunderbolts ma wejść do kin 26 lipca 2024 roku.

Nadchodząca faza piąta i szósta filmów i programów telewizyjnych Marvela

Oto każdy film i program, który Marvel planuje obecnie wydać w fazie piątej i szóstej ich kinowego wszechświata.