Zmiany w harmonogramie MLB ułatwiające American League East potwierdzenie swojej dominacji

Mniej więcej sześć miesięcy po NFC Wschód było najlepsza dywizja w piłce nożnejAmerykańska Liga Wschodnia wyprzedziła MLB. Żadna drużyna nie jest poniżej 0,500 w piątek rano/wczesnym popołudniem, a kluby piątkowe mają łącznie 105-56 przeciwko przeciwnikom spoza ligi. The Promienie Tampa Bay (37-15) i Baltimore Orioles (33-17) prowadzą, a Promienie mają więcej W poza AL East (24) niż łącznie 12 drużyn.

Kto miał więcej strajków? Gwynn lub Ohtani | Statystyki, które cię zaskoczą

Przynajmniej fani sportu spoza północno-wschodniego korytarza mogli wygrzebać dziury w sukcesie NFC East, gdy Richie z Queens rozpoczął tyradę o skrajnie stronniczym wschodnim wybrzeżu na temat Briana Dabolla w Buffalo Wild Wings, bo nie ma żadnego prawdziwego argumentu, żeby się zamknął baseball zainteresowania miłosne.

Tampa i Baltimore mają różnice odpowiednio +114 i +45. The Jankesi z nowego yorku również mają 30 zwycięstw i chociaż Boston Red Sox i Toronto Blue Jays mają łącznie tylko trzy mecze powyżej 0,500, ich różnica w biegach jest zielona i mają odpowiednio piąte i dziesiąte miejsce pod względem liczby najlepszych strzelców w baseballu.

Miotanie pozostawia trochę do życzenia i prawdopodobnie jest tym, czym powinieneś kierować, próbując skłonić Johnny’ego, by przestał krzyczeć „27 dzwonków!” The Rays i Yankees zajmują miejsca 5-6 w personelu ERA, a Jays i O’s zajmują miejsca 11-12. (Sox są na 25. miejscu, jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie są lepsi.)

Chociaż jest to standardowa procedura operacyjna przez większość czasu dla AL East, szczególnie wymyka się spod kontroli w 2023 roku, a inne zespoły AL, które chcą dostać się dzięki dzikiej karcie, będą musiały nadążyć za dość wymagającym tempem. Nadzieja, jeśli w ogóle istnieje, jest dla Yankees, Sox, Rays, O’s i Jays, aby wszyscy skopali sobie nawzajem gówno i utrzymali trzy duże oferty w zasięgu ręki.

AL East ma bilans 47-47 przeciwko sobie, ale…

Ponieważ MLB ma zmienił swój harmonogram w różnych ligach, kluby rozgrywają teraz tylko 52 mecze w dywizji zamiast 76. To spadek o 15 procent, do 32 procent z około 47 procent. To ogromna różnica, którą Tampa, Baltimore, Toronto i Nowy Jork wykorzystują na swoją korzyść. (Są nr. 1-4 w wygranych poza dywizją.)

Można by pomyśleć, że poszerzenie grona przeciwników teoretycznie dałoby zespołom ścigającym Orioles i Yankees więcej okazji do nadrobienia strat w pojedynkach jeden na jednego, ale to nieprawda ze względu na wzrost gry między ligami. Obecnie w sezonie odbywa się 46 wyjazdów typu crossover, w porównaniu z 20, co daje łącznie 98 meczów przeciwko dywizji i przeciwnej lidze. Po wszystkich zmianach w harmonogramie, liczba meczów, w których drużyna AL lub NL gra z przeciwnikiem ligowym spoza dywizji, zmniejszyła się z 66 do 64.

Wiem, że rzucam tu dużo liczb, ale to jest historia o baseballu, więc powinieneś być do tego przyzwyczajony – lub przynajmniej przygotowany na to. Mimo to pozwól, że spróbuję przedstawić to w mniej zagmatwany sposób.

Na przykład Yankees zagrają z członkami ligi amerykańskiej spoza AL East 64 razy zamiast 66. Ta różnica jest nieistotna dla idei, że mniej meczów w dywizji oznacza większe szanse drużyn z dziką kartą na kontrolowanie własnego losu.

W rzeczywistości AL East ma po prostu więcej gier przeciwko przeciwnikom, którzy nie są w AL East, co jest dla nich dodatnim zyskiem netto. Jako grupa mają bilans 37-23 przeciwko NL, a Orioles, Yankees i Jays ledwo tknęli swoje kalendarze między ligami. (Baltimore ma do końca 38 meczów przeciwko NL, Nowy Jork 37 i Toronto 35.)

Powodzenia dla klubów w wyścigu AL Wild Card

To nie był rok Shohei Ohtani będzie w sezonie kontraktowym. Los Angeles Angels mają obecnie mecz za broniącym tytułu Houstonem i 2,5 przed Bostonem i Seattle. Zobaczymy, jak to się potoczy. To pierwszy rok tego nowego formatu, ale myślę, że dobrym zespołom będzie łatwiej zdobywać zwycięstwa i zwiększać przewagę w wyścigach play-off.

Fani z północno-zachodniego Pacyfiku powinni pocieszyć się faktem, że Mariners zakończyli w zeszłym roku suszę w play-offach, ponieważ MLB może stać się jeszcze bardziej ciężki.

Dojście do celu zajęło ponad 700 słów, ale jest to tak proste, jak zamiana ośmiu do dziewięciu serii przeciwko Rays, O’s, Yankees, Sox lub Jays na osiem do dziewięciu serii przeciwko lidze, która ma obecnie mniej drużyn z 30 zwycięstwami niż sam AL East.