Zmienność trzymała traderów w napięciu przed ważnymi raportami o zyskach

We wtorek rynki amerykańskie cechują się dużą zmiennością, ponieważ czekają na publikację głównych zysków.

We wtorek S&P 500 odrobił większość stratale handlowcy musieli zmagać się z gwałtowną zmiennością, ponieważ technologia zrobiła sobie przerwę, a powódź mieszanych raportów kwartalnych została przetrawiona przed raportem o zarobkach Microsoftu.

Ponieważ Alphabet spotkał się z dalszą uwagą organów regulacyjnych, wywołując presję na sprzedaż, zamknął się o 2% niżej. Amerykański Departament Sprawiedliwości złożył skargę przeciwko Google, twierdząc, że główna wyszukiwarka naruszyła przepisy antymonopolowe, wykorzystując swój monopol na technologię reklamową.

Może Cię również zainteresować:Analiza zapasów: obniżone ceny samochodów Tesli mogą wywołać popyt

Microsoft Corporation i gigant chipowy Texas Instruments Incorporated mają ogłosić kwartalne wyniki po dzwonku zamknięcia, zbiegając się z nijakim kierunkiem w technologii.

Warto przeczytać!  Recenzje Crypto Mind RobotEra | Skorzystaj z przedsprzedaży TARO

Apple zamknął się z 1% wzrostem w kolorze zielonym. Microsoft zamknął 0,22% na minusie. S&P 500 pozostał w większości bez zmian ze spadkiem o 0,1%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,3%, a Nasdaq Composite spadł o 0,24%.

Dolar amerykański stracił na całym obszarze

EUR/USD wydaje się, że nie jest w stanie przedłużyć styczniowego wzrostu powyżej poziomu 1,0900 pomimo wahania dopuszczalnych trendów ryzyka oraz logicznego i ustrukturyzowanego motywu wokół dolara amerykańskiego.

Rzeczywiście, uczestnicy rynku są konserwatywni przed przyszłotygodniowym posiedzeniem FOMC i posiedzeniem EBC, z szansami faworyzującymi odpowiednio podwyżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych i 50 punktów bazowych. Zaufanie konsumentów w Niemczech mierzone przez GfK wzrosło w lutym do -33,9.

EUR/USD zamknął się poniżej 1,090, zyskując jednak 0,14% do 1,088. Australijczyk miał zielone zamknięcie we wtorek z zyskiem 0,23%. USD zamknął się również w stosunku do jena o 0,37%

Warto przeczytać!  Podatek od kryptowalut w Indiach: GST od kryptowalut w Indiach, podatek od kryptowalut w USA

Towary zamknięte mieszane

We wtorek złoto nadal stopniowo rosło, ponieważ inwestorzy umacniali swoją wiarę w błyszczący metal. stopy skarbowe USA spadły również w wyniku prognoz wolniejszych podwyżek stóp procentowych, co poprawiło wartość złota.

Żółty metal zamknął się w zielonym 0,32% po cenie 1937 USD. Jego młodszy brat, srebrny, poszedł w ślady złota, zyskując 0,87% do 23,667 USD.

Dwutygodniowa passa ropy w końcu dobiegła końca we wtorek, gdy ceny ropy spadły aż o 2%. Była to odpowiedź na spadek produkcji przemysłowej w USA, który wzmocnił obawy przed recesją w gospodarce wciąż cierpiącej na relatywnie wysoką inflację w stosunku do PKB.

Więcej do przeczytania: Jon Corzine kontra Sam Bankman-Fried – dlaczego przepisy nie mają znaczenia

Warto przeczytać!  Senatorowie amerykańscy przedstawiają ustawę o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy z zasobów cyfrowych z 2022 r

Zachodni Teksas średniozaawansowanylub WTI, kontrakty futures na ropę na marzec zakończyły spadek o 1,49 USD, czyli 1,8%, po cenie 80,13 USD za baryłkę, po osiągnięciu sesyjnego minimum na poziomie 79 USD. W ciągu ostatnich dwóch tygodni benchmark dla amerykańskiej ropy naftowej wzrósł o około 15%.

Ropa Brent z dostawą w marcu była o 2,06 USD niższa, czyli 2,3%, po cenie 86,13 USD za baryłkę. Po 8-procentowym spadku w pierwszym tygodniu roku, światowy benchmark ropy wzrósł w ciągu ostatnich dwóch tygodni o 11%.