Znaleźliśmy stronę internetową, która załatwi sprawę A "Które jest większe?" Debata

Pamiętam tak żywo, nie tak dawno temu, dwóch moich kumpli prawie wybuchło w bójce, dyskutując i debatując, który z nich ma większy. Jeden miał Mazdę MX-5 Miata, a drugi Toyotę 86. Spierali się, że każde z ich japońskich coupe jest masywniejsze od drugiego, i postanowili zakończyć dyskusję na parkingu… bezskutecznie.

Klęsce związanej z porównywaniem rozmiarów można było zapobiec, gdybyśmy wtedy wiedzieli, że ta witryna istnieje. Carsized (czapka kapelusza dla The Drive) wygodnie korzysta z łatwego w użyciu wizualizatora i ma na celu porównanie samochodów sprzedawanych na całym świecie według wielkości.

I tak, dla moich kumpli, 86 (ten, który pojawił się przed obecną Toyotą GR86) jest większy niż MX-5 w prawie wszystkich aspektach, więc to załatwia sprawę.

Warto przeczytać!  BYD Atto 3 – pierwsze 100 sztuk dostarczonych klientom w Malezji; zasięg do 480 km; w cenie od 150 tys

Porównanie rozmiarów samochodów osobowych

Wspaniałe jest to, że Carsized pozwala porównywać różne samochody różnych marek i zobaczyć ich różnice obok siebie, z przodu iz tyłu. Możesz nawet porównać samochody z różnych epok i zobaczyć, jak bardzo pojazdy urosły na przestrzeni lat. Witryna może wymagać aktualizacji bazy danych, aby odzwierciedlić niektóre z najnowszych modeli, ale ogólnie jest to świetny sposób na wizualizację i porównanie różnych pojazdów według wielkości.

Uczciwe ostrzeżenie, ta strona internetowa może zająć dużo czasu, jeśli jesteś maniakiem samochodowym, więc odwiedź ją w swoim czasie (lub przynajmniej ukryj ją przed swoim szefem).

Teraz, jeśli zastanawiasz się, dlaczego Lexus LS jest porównywany do Forda Rangera Raptora powyżej, to kolejne doświadczenie, które miałem, które odnosi się do rozmiaru. Widzisz, wcześniej czyściłem Lexusa LS w lokalnej myjni samochodowej, która wyceniała swoje usługi według rodzaju nadwozia (niezależnie od wielkości). Ponieważ LS był „tylko” sedanem (najniższa stawka), zapłaciłem tylko za model z trzema skrzyniami, mimo że Lexus był prawie tak długi, jak ciężarówka Forda z platformą T6.

Warto przeczytać!  Jakie nowe samochody najbardziej Cię ekscytują w 2023 roku?

Następnym razem, gdy ty i twoi kumple będziecie debatować, który z nich jest większy, wiesz, jak wyrównać rachunki bez ranienia się nawzajem, fizycznie i emocjonalnie.